Algots darbs un kredīti

Pasaulē lielākā daļa cilvēku strādā tieši algotu darbu un lai gan uzņēmēji ir tie, kas dzen mūsu ekonomiku uz priekšu, tomēr algots darbaspēks ir vairākumā un algotu darbu strādāt ir daudz vieglāk, jo nav jāuztraucas par to, kā samaksāt algas saviem darbiniekiem, nav jāuzņemas tik lieli riski un jebkurā brīdī var meklēt citu darba vietu. Latvijā par mikrouzņēmumiem tiek uzskatīti uzņēmumi ar mazāk kā 10 darbiniekiem un apgrozījumu mazāku par 2 miljoniem Eiro, par maziem tiek uzskatīti uzņēmumi līdz 50 darbiniekiem un 10 miljoniem eiro apgrozījuma un par vidējiem līdz 250 darbiniekiem un 43 miljoniem apgrozījuma, bet visi, kur ir vairāk kā 250 darbinieki ir lielie uzņēmumi. Pamatā lielāko daļu no algotajām darba vietām nodrošina tieši mazie, un vidējie uzņēmumi, bet mikrouzņēmumi dažu gadu laikā parasti izaug līdz mazajiem vai arī bankrotē.

Ja tu esi algota darba strādnieks, tad tu noteikti saņem katru mēnesi noteiktu naudas daudzumu, kas tad arī ir tavi līdzekļi, lai iegādātos ēdamo, samaksātu komunālos maksājumus un īri vai kredītu un arī izklaidētos. Bet lielākajai daļai cilvēku ar šo naudu nepietiek un tāpēc arī ir ļoti aktīva patēriņa kreditēšanas nozare, kur cilvēkiem tiek piedāvāti gan aizdevumi gan ilgāka termiņa kredītsaistības, lai nosegtu šos budžeta robus. Bet tas savukārt nozīmē, ka šiem algotā darba strādniekiem nākotnē vajadzētu sākt pelnīt vairāk, jo kredīts nenoliedzami tev būs jāatmaksā un ja jau tu tagad nespēj savilkt savu budžetu kopā un aizņemies lai pildītu robus, kas būs tad, kad tev būs jāsāk maksāt šie kredītu maksājumi?

Algotam darbam lielākoties būtu jābūt, kā iesākumam, lai pēc tam jebkurš varētu sākt savus biznesus vai arī veidot pasīvos ienākumus, jo visu dzīvi mainīt savu laiku pret naudu nebūt nav izdevīgi un ņemot vērā, ka uzņēmēji no tevis naudu arī nopelna, tad ilgtermiņā tu zaudēsi visai lielu naudas summu. Protams, ne visi ir uzņēmēji un to es saprotu, bet maza uzņēmuma veidošanā nav vajadzīgs nemaz tik stiprs šis uzņēmēja gēns, ir vajadzīga tikai nedaudz pacietība un zināšanas kādā jomā, kurā tad varētu izveidot šo uzņēmumu. Sākumā pat nevajag algot darbiniekus un tu pats vari būt uzņēmuma vienīgais darbinieks, bet vēlāk kad sāk augt apgrozījums vai peļņa tad pamazām sākt algot kādus citus darbiniekus, tādā veidā nodrošinot viņus ar darbu un atbrīvojot savu laiku, lai tu varētu darīt citas lietas, kas tev uzņēmumā ir svarīgākas nevis darīt pilnīgi visu sākot no grāmatvedības līdz nodokļu nomaksai un protams pašai biznesa plānošanai, klientu meklēšanai, mārketingam un arī savu pakalpojumu izpildē vai preču ražošanai.

Publicēts Par visu