Apģērba inovācijas

Apģērbs ir mūsu ikdiena un mūsu svētki, jo mēs visu laiku valkājam kaut kāda veida vai formāta apģērbu. Un arī pati apģērbu ražošanas un pārdošanas industrija ir viena no lielākajām pasaules industrijām, kura nemitīgi attīstās un izdomā jaunas inovācijas, kuras nākotnē varētu pilnībā izmainīt kā pašu apģērbu industriju, tā arī mūsu ikdienu un attieksmi pret apģērbu.

Viena no jaunākajām inovācijām saistībā ar apģērbu ir, ka tas ir sākts ražot ne tikai no ierastajiem materiāliem, bet mūsdienās jau to mēģina ražot pat no tādām šķietami apģērba ražošanai galīgi nepiemērotām vielām kā, piemēram, piena, tējas vai kafijas. Virkne izgudrotāju ir nākuši klajā ar veidiem kā no šīm vielā izgatavot pavedienu, kas pēc tam var tikt pārvērsts par audumu un apģērbu. Tas patiešām ir solis pretī ilgtspējīgas un videi draudzīgas apģērbu industrijas izveidei.

Vēl viena nu jau visai plaši attīstīta modes inovācija ir arī tādu materiālu kā plastikāta maisiņu un alus pudeļu izmantošana apģērba ražošanā. Izrādās, ka šie pārstrādājamie materiāli ir ne tikai ļoti labi, lai tos pārstrādātu un izmantotu otrreiz, bet tos arī lieliski var izmantot, lai radītu dažādus apģērba gabalus. Drīz vien mums nebūs jāuztraucas par atkritumu pārstrādi vai auduma materiālu trūkumu, jo visi mūsu atkritumi tiks pārstrādāti precēs, kuras mēs varam atkal izmantot.

Un arī dažādu rakstainu un krāsainu audumu iegūšanas proces ir ieguvis jaunu un aizraujošu inovāciju. Mūsdienās izmantojot digitālos printerus ir iespējams ne tikai vienkārši izdrukāt jebkādus rakstus uz audumiem, bet arī pilnībā no jauna izveidot dažādas audumu faktūras, griezumus un formas, limitējot nepieciešamību maksāt par dārgiem audumiem vai maksāt, lai audumi tiktu nokrāsoti vai apdrukāti ar konkrēto rakstu. Un ar 3D printeru palīdzību, kuri neilgā laikā ir ieguvuši milzu popularitāti, nu jau ne tikai ir iespējams izdrukāt nelielas rotas vai figūriņas, bet veselus apavus, apģērbus vai konkrētas apģērbu detaļas, kuras var pielietot, lai izveidotu vēl nebijušas modes tendences.

Mūsdienās inovācija ir process, kas norit jebkurā industrijā, jebkurā sektorā un jebkurā procesā, un arī modes industrija neatpaliek radot jaunus vaidus no kā ražot, kā ražot un kā pārdot pavisam jaunus apģērbus un veidot jaunas, ilgtspējīgas modes tendences.

Publicēts Par visu