Darba tirgus inovācijas

Mūsdienu darba tirgus ir palicis ļoti kompetetīvs gan no darba devēju puses gan arī no darba ņēmēju puses, jo abās kategorijās cilvēki vēlas tikai to labāko un nevēlas samierināties ar ne tik labu algu vai arī ne tik labiem darbiniekiem. Darba tirgū vienmēr ir pastāvējusi sīva konkurence starp uzņēmumiem, kas izķer labākos speciālistus un var piedāvāti tiem labāku atalgojumu, labākus darba apstākļus un citas līdzīgas lietas. Cilvēki vienmēr vēlas labāk un nav nozīmes kurā darba tirgus pusē tu atrodies, vienmēr pastāv izvēles iespējas. Mūsdienās abām iesaistītajām pusēm ir pieejami dažādi interneta resursi, kā linkedin.com profesionālais sociālais tīkls, tā arī sludinājumu portāli, tādi, kā ss.lv un pat vakances.lv , kas ir tieši darba tirgus sludinājumu portāls. Bet visas šīs inovācijas, lai gan ir spējušas mazliet atvieglot situāciju nav spējušas to pilnībā izkliedēt un uzņēmumi vēl jo projām nesēj atrast labus darbiniekus un darbinieki labus uzņēmējus. Bet kāds tad būtu īstais vai tā teikt ideālais risinājums un kā mēs varam uz tādu tiekties?

Darba devējs

No darba devēja puses lielas inovācijas šajā darba tirgus stāvoklī nav, jo darba devējam vēl jo projām pamatā ir jāizvieto sludinājumi un jācer, ka pietiekoši gudri cilvēki atsauksies uz tiem un tas kas notiek pēc tam jau nav viņu rokās. Protams, gudrāki darba devēji izvēlas meklēt cilvēkus ne tikai caur darba sludinājumiem, bet arī individuāli caur paziņām un citiem resursiem, tādā veidā nevis meklējot kokorētas cilvēku prasmes bet gan meklējot spējīgus cilvēkus, kas varēs iemācīties jebko, ko viņiem sniegs. Šāda atlase, protams, ir ilga un nenoliedzami arī sarežģītāka bet atdeve, ko darba devējs var iegūt no šādas meklēšanas ir daudz lielāka, jo cilvēki ir uzņēmuma pamats un bez darbiniekiem darba devējam nebūs iespējams sasniegt savus mērķus.
Runājot par nākotni ja kāds vēlētos atrisināt pilnībā šo situāciju būtu jāizveido pilnīga datubāze ar cilvēku prasmēm un ne tikai, jo būtu jāiekļauj arī viņi gribasspēka mērījumi, rakstura iezīmes un citas prasības, kad pašlaik varētu šķist absurdas vai pat diskriminējošas, bet tā nu tas ir, jo darba devēji meklē cilvēkus, kas ir tieši piemēroti viņu vajadzībām nevis kuru katru cilvēku.

Darba ņēmējs

Arī darba ņēmējiem pēdējo gadu laikā, lai gan situācija ir nedaudz uzlabojusies ar interneta sludinājumiem nav izdevies atrisināt šo problēmu un, ja tiek zaudēts darbs cilvēki nereti mēnešiem ilgi meklē un cenšas atrast savu nākamo darba vietu. Darba ņēmējam pamatā ir izvēles iespējas starp dažādiem vispārējiem darbiem, kā pārdevējiem konsultantiem utt, ko būtībā var darīt ikviens, bet dažādi specializēti darbi jau ir pavisam kaut kas cits, un šādus amatus cilvēki nereti izķer ļoti ātri. Galvenais, kas darba ņēmējam ir jāsaprot ir tas, ko viņš patiešām vēlas, un kādu viņš redz savu darba nākotni, jo bez skaidras vīzijas un redzējuma, ko cilvēks vēlas varēs atrast tikai nepatīkamus darbus.

Manuprāt gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem ir pēc iespējas vairāk jāprot izdomāt, kas viņiem tieši ir vajadzīgs un kāda ir vai nu darba prasības no darba devēja puses vai arī algas un citu lietu prasības no darba ņēmēja puses. Bez šīs informācijas brīva pieejamības atrisināt šo problēmu mums vienkārši nebūs iespējams.

Publicēts Par visu