Kā mainot darbu nepalikt bez naudas?

Darba maiņas mūsdienās notiek aizvien biežāk un biežāk un vai tas būtu dēļ automatizācijas, atlaišanas vai vienkārši labāka darba meklējumos tam jau vairs īsti nav nozīmes. Galvenais visā šajā procesā ir saprast, kā nepalikt bez naudas un lai nevajadzētu badoties, kamēr tiek pārvarēts šis grūtais periods. Darba maiņas notiek dažādi un periods starp šīm maiņām arī var būt dažāds sākot no dažām dienām līdz pat vairākiem mēnešiem vai gadiem, ja tiešām nav iespējams neko atrast. Un tāpēc, ka šie termiņi mainās, parasti ir ļoti grūti neprognozēt, cik daudz nauda būs vajadzīga un izdomāt, kā labāk pārvarēt šo periodu. Pamatā ir divas izvēles iespējas, kā parēvēt šo periodu un tās ir:

  • Jau iepriekš iekrāt – Vispareizāk būtu darīt tā, ka jau iepriekš, pirms darba maiņas iekrāt naudu vai arī izveidot rezerves iekrājumus, kurus tad varētu tērēt brīdī, ja tiec no darba atlaists. Krāšana ir grūts darbs, bet ja ir nākotnē plānots mainīt darbu, tad noteikti, ka vajadzētu izveidot šos iekrājumus, kas tad ļautu tev izturēt šos grūtos periodus un bez piepūles atrast jaunu darbu. Iekrāt parasti būtu labi no 3 līdz 6 mēnešalgām un ar šādu naudas apjomu vajadzētu būt pietiekoši, lai tu varētu izdzīvot pat pus gadu bez darba, un nereti ir iespējams krietni samazināt savus ieteikumus un, tādā veidā izdzīvot pat vēl vairāk nekā pirms darba zaudēšanas.

  • Ņemt kredītu – Otrs variants ir ņemt patēriņa kredītu vai kādu citu ilgtermiņa aizdevumu, lai šo posmu pārvarētu un pēc tam lēnām atmaksāt naudu kad tiek iegūts jaunais darbs. Kredītu parasti bankas nevēla izsniegt, ja nav oficiālas darba vietas, bet privātie kreditori, iespējams, jums šādu aizdevumu izsniegt. Bet esiet uzmanīgi ar procentiem un neaizņemieties vairāk, kā ir tiešām vitāli nepieciešams, jo aizņemties ir daudz vieglāk nekā atdot.

Ja neviens no šiem variantiem jums nav pieejams vienmēr ir iespēja pilnīgi savilkt savu jostu un tērēt naudu tikai pārtikai un citām pirmās nepieciešamības precēm, bet tajā pat laikā aktīvi meklēt jaunu darba vietu, kaut vai strādājot mēnesi par brīvu un pierādot sevi darba devējam. Noteikti, ka darba maiņa nav viegls periods, bet šie paņēmieni varēs padarīt tā jau slikto garastāvokli nedaudz labākā un ļaus vairāk domāt tieši par jaunā darba atrašanu nevis par to, kā būs iespējams izdzīvot, jo ir šīs rezerves.

Ja jūs darbu maināt brīvprātīgi, tad noteikti, ja nauda pirms tam ir jāiekrāj, vai arī neejiet prom līdz neesiet atraduši jaunu amatu, bet ja darbu zaudējāt negaidīti, tad nekas cits neatliks, kā ņemt kredītu, vai arī aizņemties no saviem draugiem un radiniekiem.

Publicēts Par visu