Sava biznesa uzsākšana uz kredīta

Pasaulē ir aptuveni 200 miljoni dažādu lielāku un mazāku uzņēmumu, bet akciju sabiedrības, kas kotējās dažādās pasaules biržās kopā ir vairāk kā 45 tūkstoši. Protams, paši bagātākie uzņēmumi iegūst lielu daļu no kopējās industrijas peļņas un arī lielāko mediju uzmanību, bet ir neskaitāmi daudz mazāku uzņēmumu, kuriem ir pat lielākas izaugsmes iespējas, kā arī labāki biznesa modeļi nekā šīm lielajām kompānijām. Un jebkurā ekonomikā vislielāko guvumu valstij tieši nodokļu veidā parasti rada uzņēmēji ar maziem un vidējiem uzņēmuma apmēriem, jo šādu uzņēmumu parasti ir visvairāk. Un tāpēc šajā rakstā es centīšos apskatīt jautājumu par to vai uzņēmumu startēt ar kredīta palīdzību ir laba ideja, vai tomēr to nevajadzētu darīt?

Kad mēdijos tiek intervēti dažādi ekonomisti un politiķi, tad vienmēr iet saruna par to, ka vajag attīstīt uzņēmējdarbību, vajag piesaistīt jaunas investīcijas un palielināt kreditēšanu, lai veicinātu ekonomikas izaugsmi. Un, lai gan viss tas ir ļoti labi, tomēr kredīts diezgan bieži var nodarīt tieši lielāku ļaunumu nekā labumu!

Uzņēmējs, kas grasās darboties kādā noteiktā nozarē parasti sākumā izpēti savus konkurentus to, cik daudz nauda būs vajadzīga, lai uzsāktu biznesu un cik varētu gūt vajadzīgs laiks, lai sātu gūt pirmos ienākumus un pēc tam arī peļņu. Protams ir nozares, kurās ir iespējams sākt biznesu ar mazu pamatkapitālu un reinvestējot ienākumus arī lēnām audzēt pašu uzņēmumu. Bet daudzās nozarēs ienākšanas barjera ir augsta un lai uzsāktu biznesu ir vajadzīgi lieli naudas līdzekļi, tāpēc jaunie uzņēmēji nereti meklē investīcijas vai arī ņem kredītus, lai pirktu dažādas iekārtas un algotu darbiniekus. Un tad, kad uzņēmums sāk gūt ienākumus un peļņu, tad šis kredīts arī tiek lēnām atmaksāts vai arī, ja tika piesaistītas investīcijas, daļa no peļņas tiek atdota investoriem. Pilnīgi jaunam uzņēmumam kredītu parasti saņemt ir visai problemātiski, jo bankas nelabprāt finansē šādus riskantus darījumus un vienīgais aizdevums, ko tu vari saņemt bez garantijas ir ātrie kredīti bet ar to noteikti nepietiks, lai uzsāktu veiksmīgu biznesu!

Es noteikti neieteiktu jaunajiem uzņēmējiem meklēt investīcijas vai kredītus, bet sākt labāk darboties kādā jomā, kur ir maza ieejas barjera un ir vajadzīgs darbs un zināšanas, lai varētu apsteigt konkurentus. Pēc tam, kad sāk nākt peļņa tad pamazām var iespraukties aizvien lielākās un lielākās jomās un palēnām audzēt gan savu kapitālu gan arī savas iemaņas un tikai tad sākt darboties kādā pavisam “sulīgā” nozarē, kur peļņas iespējas arī ir daudz lielākas nekā šajās sākuma stadija nozarēs. Ja tu esi īsts biznesmenis, tad tu noteikti arī pats sapratīsi, ka šāds tad arī ir pareizais ceļš, jo, lai gan ir iespējams, ka ar kredītu vai investīcijām tev paveiksies un tu izveidosi pelnošu uzņēmumu, tomēr tur ir iesaistīts daudz lielāks risks un ja jau tev nav kapitāls tad ir liela iespēja, ka tev arī nav pietiekoši zināšanu, lai vadītu šāda izmēra kompāniju un tāpēc vajag sākt pamazām un nemitīgi augt un attīstīties.

Publicēts Par visu