Transporta innovācijas

Transporta industrija ir milzīga, jo tajā ir iekļauts viss sākot no sabiedriskajiem transportiem līdz kravu pārvadājumiem un kurjeriem. Un transporta sistēma ir arī tā, ko mēs dienu dienā izmantojam, lai pārvietos paši un pārvietotu dažādas preces, tādēļ ir svarīgi, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk un efektīvāk. Tieši tāpēc ar vien tiek rastas jaunas un jaunas inovācijas transporta jomā, kuras nodrošinās ātrākas, videi draudzīgākas un vispārīgi labākas transporta industrijas pastāvēšanu.

Inovācija, kura ir jāmin pirmā saistībā ar transporta industriju, ir elektriskās automašīnas, kas ir milzīgs solis, lai pastāvētu transporti, kas ir ne tikai lētāki, bet kuri ir arī daudz draudzīgāki videi, jo transporta industrija ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem. Tā sauktie elektromobiļi ir automašīnas, kuras degvielas vietā izmanto elektrību, tādējādi neizdod kaitīgās izplūdes gāzes. Viss, kas tev ir jādara pēc pārvietošanās ar elektromobili, ir jāpieslēdz šī mašīna elektrībai, lai tā atkal uzlādētos, un tu to vari izmantot atkal un atkal.

Vēl viena inovācija, kura nākotnē varētu ievērojami atvieglot mūsu dzīves, samazinot sastrēgumus, ir tā sauktie gudrie ceļi, jeb ar sensoriem un datorsistēmām aprīkoti ceļi, kuri paši nolasītu datus par to, cik daudz spēkrati atrodas uz katra ceļa, un informētu šoferus par šiem datiem un ieteiktu ceļus, kuri būtu tiem daudz izdevīgāki. Un, lai gan šādas ceļu sistēmas noteikti būtu ļoti dārgs prieks, tās varētu būt atbilde, lai izbeigtu nepatīkamos un nogurdinošos ceļu sastrēgumus.

Un milzīga transporta industrijas problēma ir, protams, arī stāvvietas un to pieejamība, jo cik nav pieredzēts, ka īpaši lielu pilsētu centros un pie lielveikaliem visas stāvvietas ir aizņemtas un tu ilgu laiku riņķo pa kvartālu, līdz beidzot atbrīvojas kāda stāvvieta. Inteliģentā stāvvietu sistēma ievērojami atvieglotu šo procesu. Šī sistēma ir balstīta uz konceptu, ka stāvvietās katrā atsevišķas automašīnas novietošanas vietā būtu iebūvēti sensori, kuri, ar attiecīgu aplikāciju vai programmu palīdzību, informētu šoferus par to, kur tev tuvumā ir pieejamas brīvas stāvvietas. Šāda sistēma ne tikai atvieglotu mūsu stāvvietu meklējumus, bet arī ievērojami samazinātu laiku, cik mēs pavadām meklējot brīvu stāvvietu.

Lai gan uz elektrību ejošās automašīnas jau ir realitāte, nākamās divas pieminētās inovācijas vēl ir tikai nākotnes vīzijas, kuras vēl ir jāīsteno. Bet pat šīs nākotnes vīzijas padarītu transporta industriju daudz ērtāku kā mums tā tiem, kuriem tā ir jāregulē.

Publicēts Par visu