Vai darba sludinājumi ir tā vērti?

Ikviens, kurš kaut reizi savā mūžā ir meklējis darbu vai meklējis darbiniekus savam uzņēmumam noteikti zina tādu lietu kā darba sludinājumus dažādās vietās sākot no avīzēm līdz interneta portāliem. Tad nu domāju ir vērts padomāt, vai šādi darba sludinājumi ir tā vērti gan to publicētājiem, gan darba meklētājiem un tātad sludinājumu lasītājiem.

Skatoties no darba meklētāja skata punkta, domāju, ka šādi darba sludinājumi, īpaši internetā izvietoti darba sludinājumi, ir ļoti labi ikvienam, kurš cenšas atrast darbu, jo tie ir ne tikai ļoti ērti, jo īsā laikā ir iespējams pārskatīt lielu daudzumu dažādu sludinājumu, tie ir arī viegli saprotami, jo visbiežāk satur pamata informāciju, piemēram, par to, kādai izglītībai ir jābūt darba meklētājam, kādai iepriekšējai pieredzei ir jābūt un kāda būs konkrētās darba vietas specifika.

Taču šie sludinājumi arī no darba meklētāja puses ir koks ar diviem galiem, jo arvien biežāk dažādu sludinājumu portālos parādās sludinājumus, kuri ne tikai nesatur pietiekami daudz informācijas, bet kuri arī ir ļoti dīvaini un šaubīgi, jo vai nu piedāvā par daudz, vai tieši otrādi piedāvā tik maz informācijas, ka ir grūti saprast, kāda darba vieta tiek piedāvāta.

No otras puses skatoties no darba devēja skata punkta darba sludinājumi visai bieži ir liela naudas izmešana ar ne pārāk labiem rezultātiem. Izvietot darba sludinājumus avīzēs un nu jau pat arī interneta portālos vairs nav neko lēti, un, ja tu esi darba devējs ar ierobežotiem līdzekļiem, tev visdrīzāk būs vai nu jāaizņemas bezprocentu kredīts, kredīts ar sliktu kredītvēsturi vai jāiekrāj nauda, lai darba piedāvājumu varētu izvietot pietiekami daudz vietās, lai to tiešām pamanītu arī konkrētai pozīcijai piemēroti un kvalificēti potenciālie darbinieki. Tādēļ darba devējiem ieteiktu, pirms ķerties klāt darba sludinājumu izvietošanai, pamēģināt darbiniekus atrast mutvārdu veidā, jo šādi nereti ir iespējams iegūt labākus, kvalificētākus un čaklākus darbiniekus, nekā tas būtu iespējams no darba sludinājumiem.

Protams, es nesaku, ka visi sludinājumi ir slikti, jo, piemēram, sludinājumu izvietošana mājas lapās, kuras specializējas darba sludinājumos nevis sevī apvieno visu veidu sludinājumus, bieži vien var atrast patiešām labus sludinājumus un tātad arī labas darba vietas , taču, sludinājumu izvietošana universālajos sludinājumu portālos patiešām nav laba ideja.

Publicēts Par visu